GPNT INVEST

A magyar hírportál

Megbírságolta a Molt az MNB, de a bennfentes kereskedés ügyében nem indít eljárást – Forrás: Portfolio.hu
Gazdaság

Megbírságolta a Molt az MNB, de a bennfentes kereskedés ügyében nem indít eljárást – Forrás: Portfolio.hu

2026 februárjában bennfentes kereskedés gyanúja borzolta a kedélyeket a magyar tőzsdén, miután a Mol több vezetője is nagy tételben adott el Mol-részvényeket egy különösen érzékeny időszakban: akkor, amikor a Barátság kőolajvezeték leállása miatt már hetek óta nem érkezett vezetékes orosz olaj Magyarországra, miközben a társaság hivatalosan csak később tájékoztatta a piacot a helyzetről és a kieső szállítások pótlásáról. Most megszületett az MNB döntése: a jegybank bennfentes kereskedelem gyanúja miatt nem tartotta indokoltnak piacfelügyeleti eljárás indítását, ugyanakkor megállapította, hogy a Mol késve tett eleget rendkívüli tájékoztatási kötelezettségének. Emiatt a felügyelet figyelmeztette a társaságot és 43 millió forintos bírságot szabott ki rá.

Kép és tartalom forrása: portfolio.hu

Read More

LEAVE A RESPONSE

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük