GPNT INVEST

A magyar hírportál

Hegedűs Zsolt: Le akarjuk bontani a feudális rendszert a magyar egészségügyben – Forrás: Portfolio.hu
Gazdaság

Hegedűs Zsolt: Le akarjuk bontani a feudális rendszert a magyar egészségügyben – Forrás: Portfolio.hu

Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter az IME Egészségpolitika és egészségügyi rendszerek konferenciáján bejelentette a magyar egészségügyi rendszer átfogó, értékalapú és transzparens reformját, amelynek alapját többek között egy évi 500 milliárd forintos költségvetési többletforrás, egy új független minőségellenőrző hatóság felállítása, valamint a szakmai autonómia és a bizalom helyreállítása képezi. Konkrét lépéseket is ismertetett, amelyeket rövid időn belül végrehajt ennek érdekében az új kormány (leszerelik például az arcfelismerő kamerekát az állami kórházakban). Az előadását követő kerekasztalbeszélgetésben leszögezte: a feudális rendszert le akarják bontani. Beszélt arról is, hogy tanácsadó csapatában Karikó Katalin Nobel-díjas kutató mellett helyet kap Sinkó Eszter egészségügyi közgazdász és Kovácsy Zsombor egészségügyi jogász is. Később a szakmai beszélgetés során Hegedűs Zsolt elárulta: a minisztériumi stábba neki még 190 emberre van szüksége.

Kép és tartalom forrása: portfolio.hu

Read More

LEAVE A RESPONSE

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük