Az elmúlt évek változásait a kutatóknál már csak a kutatástámogatók szenvedték meg jobban – Forrás: Telex.hu
A Telexen megjelent véleménycikkében Hillier Dániel arról írt, hogy a magyar tudomány legnagyobb problémája nem a pénzhiány, hanem az intézményi bénultság: hiányzik az az adminisztratív háttér, amely enyhíthetné a kutatókra nehezedő bürokratikus terhelést. Szécsi Dorottya válaszcikkében megoldási javaslatokat tett erre a problémára: a modern vezetőképzés meghonosítását és az adminisztratív kutatássegítő szakemberek megbecsültségének növelését. Sorozatunk zárórészében Tamás Veronika mutat be egy erre irányuló hazai kezdeményezést.
Kép és tartalom forrása: telex.hu






